Efekty farbowania

Brąz z czerwonymi refleksami – Daria

Włosy farbowałam mieszanką farb Khadi Ciemny Brąz oraz Henna z Amlą i Jatrophą w proporcji 1:1. Najpierw przygotowałam zgodnie z instrukcją Hennę z Amlą i Jatrophą, odstawiłam do przestygnięcia i przygotowałam farbę Ciemny Brąz, następnie bezpośrednio przed użyciem wymieszałam obie farby bardzo dokładnie. Papkę nałożyłam na włosy umyte wcześniej szamponem bez silikonów i trzymałam pod folią spożywczą i czapką przez ok 3,5 godziny, po czym spłukałam letnią wodą. Przez kolejne 3 dni nie myłam włosów ani nie nakładałam na nie żadnych kosmetyków.
Kolor wyjściowy (zdjęcie nr 1): brąz z rudym odcieniem – pozostałość po chemicznych farbach w kolorach od ciemnego bordo, fioletu po zmrożonego kasztana.
Kolor jaki chciałam uzyskać – ciemny brąz, chłodny ale z przebłyskami czerwieni, mahoniu, a nawet fioletu. Efekt farbowania: idealny! Kolor jest wielowymiarowy, głęboki i w zależności od światła ujawnia inny odcień (zdjęcie nr 4). Ponadto włosy są wygładzone, błyszczące, wzmocnione – od farbowania używam zdecydowanie mniejszej ilości odżywek. Bardzo cieszy mnie również to, że po 4 tygodniach kolor w ogóle się nie zmienił, nie wyblakł, a tym bardziej nie zrudział – czego nie mogłam uniknąć przy stosowaniu farb chemicznych 🙂