Efekty farbowania

Dlaczego farby naturalne – Blacky

Dlaczego zdecydowałam się na produkty Khadi?

Stwierdzono u mnie silną alergię na parafenylodiamnię – wszelkie chemiczne produkty zawierają ten składnik -niezależnie czy to farby do koloryzacji trwałej czy szampony koloryzujące, rownież tzw ,,henny” dostępne w drogeriach czy na ,,bazarkach” zawierają parafenylodiaminę – uważam i wiem że jedyną bezpieczną metodą farbowania włosów zwłaszcza dla osób z alergią na parafenylodiaminę są właśnie naturalne farby Khadi których używam od 8 miesięcy i z pewnością nie zamienię na żaden inny produkt do koloryzacji.

1. Kolor wyjściowy włosów: Szatyn z siwymi odrostami

2. Używane produkty: Khadi Naturalna Henna kolor Czarny i Khadi Indygo ( stosowane od września 2009 regularnie), Khadi Amla Powder, olejek Biringhraj Hesh

3.Stosuję obie farby na przemian – wygląda to tak – 3 zastosowania Khadi Indygo następnie 1 zastosowanie Khadi Kolor Czarny w 2 tygodniowych odstępach czasowych (farbuję włosy co 2 tygodnie).

Przygotowanie mieszanek :
Zarówno Khadi Indygo jak i Khadi Kolor Czarny wsypuję do szklanej miseczki i dolewam ciepłą (+/- 50 stopnic C ) wodę – następnie mieszam przy pomocy drewnianej łyżki – czasami do Indygo dodaję płaską łyżeczkę soli (łyżeczka do herbaty).
Mieszam do uzyskania konsystencji gęstej śmietany ( dzięki temu farba nie spływa i łatwo się rozprowadza, gdyż nie jest ani zbyt płynna ani zbyt gęsta)
Rozprowadzanie farby zaczynam od odrostów – w moim przypadku jest to spora ilość siwych odrostów )
Przed zastosowaniem farby myję włosy szamponem bez silikonów i suszę. Suche czyste włosy rozdzielam na pasma przy użyciu grzebienia za szpikulcem – pasma mają grubość ok 1-1.5 cm. Gdy całość jest już pokryta farbą nakładam torebkę foliową na włosy tak aby ściśle przylegała, owijam głowę ręcznikiem – i trzymam na głowie od 3-4 godzin – następnie zmywam farbę ciepłą wodą bez użycia jakichkolwiek szamponów. Zmywam tak długo aż woda będzie czysta.
Kolor zawsze jest udany , dokładnie taki o jaki mi chodziło, Odrosty są pokryte.
W moim przypadku również samo indygo pokrywa siwe włosy.
Pomiędzy farbowaniem włosów – po okolo 3-4 dniach od farbowania nakładam na włosy olejek biringhraj i trzymam minimum godzinę a czasem cała noc.

Dlaczego zdecydowałam się na produkty Khadi?

Stwierdzono u mnie silną alergię na parafenylodiamnię – wszelkie chemiczne produkty zawierają ten składnik -niezależnie czy to farby do koloryzacji trwałej czy szampony koloryzujące, również tzw ,,henny” dostępne w drogeriach czy na ,,bazarkach” zawierają parafenylodiaminę – uważam i wiem że jedyną bezpieczną metodą farbowania włosów zwłaszcza dla osób z alergią na parafenylodiaminę są właśnie naturalne farby Khadi których używam od 8 miesięcy i z pewnością nie zamienię na żaden inny produkt do koloryzacji.
Poza rewelacyjnym efektem koloryzacyjnym warto podkreślić fakt, że po zastosowaniu produktów Khadi włosy są naprawdę lśniżce , wyraźnie grubsze i co bardzo ważne nie wypadają podczas mycia czy podczas szczotkowania, zauważyłam też ,że zaczęły mi wyrastać całkiem nowe włosy , w widoczny sposób stały się bardziej geste, nie raz zdarzyło mi się że całkiem przypadkowa osoba na ulicy czy w sklepie po prostu pytała mnie co robię z włosami że wyglądają tak zdrowo i mają taki połysk – wówczas zachwalam farby Khadi i podaję link do sklepu helfy.

Ponieważ konkurs dotyczy firmy Khadi pozwolę sobie zwrócić uwagę również na Amla powder – który od czasu do czasu stosuję na włosy i skórę głowy – delikatnie usztywnia, unosi włosy u nasady i oczywiście odżywia , ale Amla to również doskonała maseczka do twarzy – wsypuje niewielką ilość ( łyżeczka do herbaty ) na szklany spodek i mieszam ją z niewielką ilością ciepłej wody przy pomocy drewnianej łyżki do uzyskania konsystencji gęstej śmietany po czym nakładam na twarz omijając okolice oczu i po około 4 minutach zmywam ciepłą wodą – efekt niesamowity – skóra ożywiona, pory zwężone – taki zastrzyk energii i wcale nie przesadzam.
Szczerze polecam produkty Khadi zwłaszcza osobom z alergia na parafenylodiaminę i tak jak w moim przypadku rownież alergią na parabeny .

Kiedy stosowałam chemiczny szampon koloryzujący do włosów jednej z wiodących firm – włosy były matowe, wypadały i elektryzowały się a po kilku latach stosowania tego produktu po prostu dostałam alergii na parafenylodiaminę, którą ów produkt oczywiście zawierał.
Od kiedy stosuje produkty firmy Khadi wszelkie problemy z włosami czy skorą głowy zniknęły.