Efekty farbowania

Farby chemiczne a wypadanie włosów – Klaudia

Moje włosy były zawsze w złej kondycji najpierw cztery ciąże, które tez miały duże znaczenie dla moich włosów, później różne eksperymenty z włosami jak zmieniała się moda tak zmieniały się moje włosy. Trwałe ondulacje, farby, pasemka, balejaże ciągle coś nowego i w końcu moje włosy powiedziały stop. Zaczęły wypadać, były suche, szorstkie, matowe, pozbawione życia, po umyciu nie było szans na rozczesanie ich kołtuniły się i łamały. Nadszedł pewien moment, że zaczęły wypadać prawie garściami, odwiedziłam kilku dermatologów, łykałam tabletki, witaminy dla włosów, robiłam odzywki, maski, wcierałam płyny lecznicze i nic. Wszędzie było pełno moich włosów w końcu usiadłam do komputera i zaczęłam szukać wiadomości na ten temat ale to co czytałam to już wszystko można powiedzieć przerabiałam a efektów nie było. Jak trochę włosy podleczyłam to znów nałożyłam farbę chemiczna bo mam dużo siwych włosów i znów to samo. Farby jakie by nie były bardzo szybko się zmywały i przede wszystkim osłabiały włosy.
Przeglądając strony szukałam farb ziołowych takich które wzmocnia moje włosy, zapewnią im odpowiedni kolor i poprawią ich kondycję. Znalazłam waszą stronę i wyszukałam odpowiednie farby, zamówiłam i stosuje już prawie 3 lata. Zastosowałam hennę Khadi naturalna i Khadi czarną bo zawsze chciałam mieć włosy w czarnym kolorze, taki kolor jaki uzyskałam po Khadi Black nie dała mi żadna inna farba, a po za tym:
– włosy przestały wypadać
– odrastają mi nowe w miejscach gdzie wypadły
– włosy maja niesamowity połysk
– farbowanie pokrywa pięknie siwe włosy
– włosów wydaje się być na głowie dużo więcej ponieważ są grube i puszyste
– jak dla mnie po każdym farbowaniu pięknie pachną [zapach świeżego sianka]
a że końce czasem trochę się wysuszają, zastosowałam olejek jaśminowy do natłuszczenia włosów
Teraz obecnie stosuje olej kokosowy, który jest dla mnie bardziej odpowiedni i dwie henny khadi Naturalna, którą przygotowuje dzień wcześniej przed farbowaniem.Wyciskam do porcelanowej miseczki sok z cytryn, dokładnie mieszam naturalną hennę Khadi, przykrywam i odstawiam w ciepłe miejsce. Gdy upłynie odpowiedni czas ok. 12 h nakładam hennę na włosy, teraz robię to tylko na odrosty, bo nie ma potrzeby na całe włosy, ponieważ kolor utrzymuje się na nich super, zawijam włosy folią i ręcznikiem i trzymam ok 2 -3 godziny, po tym czasie spłukuje i na suche włosy nakładam hennę Khadi black odpowiednio przygotowaną, czyli rozrabiam odpowiednią ilość henny czarnej przy użyciu gorącej wody ok 70 stopni i od razu nakładam na odrosty, a co pewien czas na całe włosy i tak samo zawijam w folię i ręcznik. Po upływie kilku godzin – nie mam określonego czasu – włosy dokładnie spłukuję i są naprawdę cudowne. Nareszcie mam wymarzony kolor i koniec kłopotów z wypadaniem. Z racji mojego wykształcenia najchętniej poleciłabym wszystkim kobietom farby Khadi, wprawdzie jest trochę pracy przy ich stosowaniu, ale naprawdę warto – włosy odwdzięczają się nam za ten czas im poświęcony swoim pięknem.
Nie tylko ja, ale i moja córka farbuje włosy farbami Khadi, tylko ze ona stosuje khadi red – piękny kolor, włosy zdrowe, silne, przestały się jej przetłuszczać, same zalety – TAKIE JUŻ SĄ ZIOŁOWE FARBY KHADI