Efekty farbowania

Farby do włosów bez substancji chemicznych – Mola 3333

Mój kolor wyjściowy to szary, trochę wypłowiały brąz, używam farbę Khadi „Naturalna Henna Ciemny Brąz”.

Farby Khadi są dla mnie prawdziwym odkryciem i rewelacją. Niestety, już od dłuższego czasu włosy mocno mi siwieją, w związku z czym jestem zmuszona często je farbować. Poprzednio używałam farb i szamponów koloryzujących ale miałam wrażenie, że przez substancje chemiczne zawarte w tych środkach mój problem tylko się pogłębia, w bardzo szybkim tempie przybywało mi siwych włosów. Szukając innych rozwiązań trafiłam na farby ziołowe firmy Khadi i od ponad roku do farbowania włosów używam tylko tego produktu.

Mój naturalny kolor to ciemny, czekoladowy brąz, jednak przez siwe, wielokrotnie farbowane włosy odcień wydawał się jaśniejszy i wyblakły. Dopiero po użyciu farby Khadi „Naturalna Henna Ciemny Brąz” udało mi się uzyskać wymarzony odcień czekoladowego brązu.

Farbę Khadi rozrabiam ciepłą wodą (nie gorącą), tak jak w załączonej instrukcji, na początku nakładam tylko na skronie gdzie mam najwięcej siwych włosów na ok. 0,5 godz., następnie rozrabiam pozostałą farbę, nakładam na całość włosów i trzymam na głowie jeszcze ok. 1,5 godz. Po zmyciu odcień wydaję się jaśniejszy ale po 2 dniach faktycznie kolor „dojrzewa” i ciemnieje. Ponieważ bezpośrednio po farbowaniu nie stosuję odżywek, po 2 dniach nakładam na włosy odżywkę z olejku, czasami jest to olejek Amla Bhringaraj Khadi, czasami zwykły olejek kokosowy zmieszany z rycynowym. Włosy po farbowaniu i olejowaniu stają się błyszczące i gładkie, wyglądają jak dawniej, w ogóle nie widać siwych odrostów ponieważ są całkowicie zafarbowane na naturalny brązowy kolor. Zauważyłam również, że moje włosy bardzo się wzmocniły i mam wrażenie że nie przybywa mi tak dużo nowych siwych włosów jak przedtem.

Z pełnym przekonaniem polecam farby Khadi wszystkim osobom, które borykają się z problemem siwiejących i słabych włosów. Na zdjęciach pokazuję jak wyglądały włosy po farbowaniu odrostów oraz przed (3 zdjęcie).