Efekty farbowania

Farby do włosów opinie

Moje refleksje z farbowania włosów.
Z zawodu jestem fryzjerką także doskononale orientuje się w składzie farb chemicznych i ich wpływie na włosy ale pomijając moje zawodowa wiedzę , chciała bym przedstawić moją osobistą historię.

Uzywałam farb chemicznych od 18 roku zycia nie ze względu na siwe włosy ale modę która ciągle sie zmieniała .Wraz z modą zmieniały sie kolory farb na mojej głowie na samym poczatku juz ledwo pamiętam były dostepne farby TRICOLOR to nimi farbowałam włosy pózniej pojawiały sie coraz to nowsze farby , upiekszone wspaniałymi opisami i udokumentowane reklamą .Więc warto było spróbować ….. uzywałm chyba wszystkich farb jakie były dostepne na naszym rynku [ Bell Color , Wellaton , Pallet , Garnier ,Naturals , i wiele innych przez okres 24 lat. Pózniej juz nie ze względu na modę ale ze względu na duża ilość siwych włosów . Tylko , że z biegiem czasu pojawiła sie mnóstwo problemów związanych z farbowaniem włsów farbami chemicznymi , moje włosy po prostu przestały tolerowac i przyjmować te farby im bardziej farba reklamowana ty dla mnie była gorsza juz po pierwszym myciu farba zchodziła z włosów a włosy blakły były bez połysku ,do tego jeszcze robiłam trwałą to juz była katastrofa moje mokre włosy były jak dosłownie wata rwały sie w rękach.

Zawsze lubiłam kręcone włosy wiec nie chciałam rezygnowac z trwałej a że z biegiem czsu pojawiły sie siwe włosy więc z farbowania tez nie chciałam rezygnować .Włosy wypadały garściami , farba nigdy nie trzymała sie na włosach tak jak powinna , bo co mycie to kolor bledszy do tego okropny zapach amoniaku ……….i zawsze po każdym farbowaniu przenikające siwe włosy .

Zaczęłam szukac innego rozwiazania najpierw zastosowałm farby Henna kolor firmy Va ale tez nie uzyskałam wymarzonego efektu , próbowałam rówiez farb niby naturalnych firmy ELLD tez zioła ale z domieszką chemii .Myślałam juz o całkowitym zrezygnowaniu z farbowania bo moich siwych włosów nie mogłam ufarbowac żadną farbą nie z powodu tego że farby były złe po prostu moje włosy ich nie tolerowały , do tego jak juz wspominałam nie mogłam znieśc zapachu amoniaku .

Przeczytałam wiele artykułów na temat włosów , szukałam w necie odpowiednich farb ale juz mnie chemicznych tylko naturalnych , farb które maja w swoim składzie wyłacznie zioła .Wtenczas natrafiłam na Helfy od razu poszukałam numeru kontaktowego i zadzwoniłam .Wybarałam na waszej stronie farby i zamówiłam najpierw tylko Khadi Black szybko otzymałam przesyłakę i tak rozpoczęłam moja przygodę , wspaniała przygodę z Helfy i waszymi kosmetykami . Metodą prób i błędów doszłam do wniosku że koniczne jest uzycie najpierw naturalnej farby Khadi a nastepnie wybranego koloru . Co farbowanie to piekniejszy kolor . Samo farbowanie , to dla mnie teraz tylko przyjemnośc a dla moich włsów zastrzyk blasku i wspaniałego koloru .

Od kilku lat uzywam farb KHADI natural , Khadi Schwarz , Khadi Brown jestem niesamowicie zadowolona z tych kolorów nareszcie mam piekny wymarzony kolor i nie tylko nie mam wcale sladu siwych włosów , włosy mam zdrowe , gęściejsze , przestały wypadać , szybciej rosną i co ciekawe nadal robie trwałą ondulację tylko że z taka róznica ze po farbach chemicznych loki przkształcały sie w siano po wyschnięciu a po farbach Khadi loki sa spręzyste jakby naturanie włosy były kręcone , jestem bardzo zadowolna z helfy z waszych produktów które do tej pory wypróbowałam a szczególnie z farb .Jednego jestem pewna że juz nigdy nie wrócę do farb chemicznych , ponieważ farby chemiczne nigdy nie dały mi tego co farby naturalne ziołowe , juz samo przygotownie farby do farbowania jest dla mnie przyjemnością zamiast wstretnego zapachu amoniaku mogę rozkoszowac się pięknym zapachem ziół .

Przy farbach chemicznych juz po pierwszym myciu farba wypłukiwała sie z włosów , przy farbach naturalnych helfy Khadi gdyby nie odrosty zwiazane z odrastaniem włsów to kolor byłby przez wiele miesięcy na włosach piekny , dlatego w moim przypadku farbuje teraz tylko odrosty a co pare miesiecy nakładam na całośc . Dla mnie nie ma lepszych farb mogę każdemu polecic farby Helfy cała gamę bo córka juz tez przekonała sie do tych farb i stosuje je z takim samym powodzeniem .

Dołącze jeszcze kilka zdjęć z mojego osobistego farbowania . Na zdjęciach jest zrobiona trwała po trzech tygo. od zrobienia trwałej nałożyłam naturalna farbę khadi na siwe odrosty, przygotowaną na soku z cytryny. Włosy umyłam, osuszyłam i nałożyłam wybrany kolor. W moim przypadku Khadi DARK BROWN. Najpierw na odrosty później na całość, farbę przygotowałam z gorącą wodą i trzymałam na włosach pod czepkiem i ręcznikiem przez okres 2 godz. Następnie włosy dokładnie wypłukałam i wysuszyłam. Co pewien czas stosuje olejowanie włosów kosmetykami, które przedstawiłam na zdjęciu. Ze wszystkich kosmetyków jestem zadowolona i polecam je bardzo.