Efekty farbowania

Henna na jasne włosy – Ewa

Hennę KHADI kładłam na bardzo rozjaśnione farbami chemicznymi włosy – kolor wyjściowy określiłabym jako bardzo jasny, sprany rudy. Na pokrycie moich włosów użyłam 2,5 opakowania farby KHADI – tak duża ilość nakładanej henny wynika z moich indywidualnych preferencji – wolę gdy włosy są grubo pokryte henną.

Hennę wrzuciłam do plastikowej miski i zalałam wodą o temperaturze 55 stopni oraz dodałam sok wyciśnięty z około 5 cytryn. Całość dokładnie wymieszałam i odstawiłam w ciepłe miejsce na 10 godzin.
Farbę nakładałam na wilgotne, uprzednio trzykrotnie umyte silnie oczyszczającym szamponem, włosy. Głowa została owinięta folią spożywcza i podgrzana ciepłym nawiewem suszarki. Na koniec założyłam na głowę ciepłą czapkę i trzymałam farbę przez 2,5 godziny. Po tym czasie wypłukałam hennę ciepłą wodą, a po dwóch dniach po raz pierwszy umyłam głowę szamponem i naolejowałam włosy. Jestem bardzo zadowolona z efektów farbowania, chociaż wydaje mi się, że ze względu na wcześniejsze farbowanie chemiczne henna nie do końca „złapała” tak jak „łapie” naturalne włosy. Nie mniej jednak henna bardzo równo pokryła wszystkie włosy. – zarówno naturalne odrosty, ciemniejsze końce jak i spraną chemiczną farbę u góry.

Zdjęcia 1-3 – bez lampy błyskowej
Zdjęcie 4- z lampą błyskową