Efekty farbowania

Henna naturalna ciemny brąz – Pauliss92

Witam, oto opis i zdjęcie moich włosów po farbce Khadi. Od 4 lat farbowałam włosy na czarno farbami drogeryjnymi, chciałam wrócić do swojego naturalnego kasztanowego brązu, zrobiłam dekoloryzację 2 razy i rozjaśnianie, następnie dwa farbowania orzechowym ciemnym blondem (chemicznym), moje włosy były w opłakanym stanie, długie do pasa ścięłam do ramion, były przesuszone i w bardzo nierównym kolorze, rudy, miedziany, brązowy, miodowy – mozaika. Bardzo chciałam wyrównać kolor, ale bałam się farb chemicznych, moje włosy były już bardzo słabe.

Zakupiłam Khadi w dwóch odcieniach: Ciemny brąz oraz tą naturalna w odcieniu czerwonym. Chciałam uzyskać średni brąz z lekkim czerwonym połyskiem. Około 20 gram czerwonej henny przygotowałam wcześniej z cytryną, aby ją zakwasić, odstawiłam na kilka godzin, następnie ciemny brąz (60 gram) wymieszałam z ciepłą wodą- 30 minut przed użyciem, a przed nałożeniem obie farbki połączyłam i dokładnie wymieszałam.
Nałożyłam na głowę na około 1,5h.

Kolor wyszedł piękny, troszkę ściemniał, następnym razem chciałabym użyć jasnego brązu – liczę, że kolor będzie zbliżony do mojego naturalnego, kasztanowego. Po 6 tygodniach farba trochę się wypłukała i liczę, że jasny brąz pokryje włoski. Pozdrawiam!!