Efekty farbowania

Jednolity blond – Agusiak 747

Farbowanie włosów henną Khadi Złoty blond było dla mnie przygodą i eksperymentem. Chemiczne farbowanie włosów porzuciłam pod koniec 2012 roku i wtedy też postanowiłam ogólnie zrezygnować z farbowania i zapuścić włosy w naturalnym kolorze. Jak widać na zdjęciu sprzed farbowania, moje włosy mają odcień średniego blondu, natomiast końcówki są jaśniejsze (pozostałości po dawnych koloryzacjach)

. Henna Złoty blond jest farbą nietrwałą i polecana jest do włosów siwych. Ja jednak postanowiłam sprawdzić, czy da jakikolwiek efekt na włosach blond. Eksperyment zaliczam do udanych i mimo że wielkiej różnicy w kolorze nie ma, to jednak można zauważyć lekką zmianę.

Hennę trzymałam na włosach 50 minut, czyli dosyć długo biorąc pod uwagę, że producent zaleca trzymanie papki na włosach do 60 minut. Liczyłam na rudo-złoty odcień blondu, niestety takiego się nie doczekałam, jednak jestem ciekawa, czy można taki uzyskać farbując włosy którymś z odcieni trwałych (czyli Jasny i średni blond). Po farbowaniu, o dziwo, włosy nie były mocno wysuszone i moim zdaniem były dość przyjemne w dotyku.

Po farbowaniu włosy zyskały bardziej jednolity odcień, a końcówki stały się nieco ciemniejsze, bardziej spójne z resztą włosów. Początkowo moje kosmyki były bardziej żółte, jednak po kilku przybrały bardziej stonowany, złoty odcień.