Efekty farbowania

Kolor Indygo

To moje drugie farbowanie henna Khadi. Muszę przyznać, ze po pierwszym farbowaniu moje włosy piękne, błyszczące, ale nie idealnie czarne , a ja do takiego koloru dążyłam. Dlatego postanowiłam, że spróbuję zafarbować włosy kolorem indygo.
Farbowanie przebiegało dwuetapowo. W pierwszy dzień przygotowałam hennę naturalną (50g), zalewając ciepłą wodą z dodatkiem soku cytrynowego. Mieszankę przykryłam folią, zawinęłam w ściereczkę i odstawiłam na ok.10 godzin w ciepłe miejsce. Przed nałożeniem papki na włosy umyłam je szamponem bezsilikonowym. Nakładałam ją na całkiem suche włosy,po czym na głowę nałożyłam foliowy czepek i zwinęłam ręcznikiem. Co jakiś czas ten turban ogrzewałam suszarką. Hennę zmyłam po dwóch godzinach letnią wodą. Wyszedł kolor ciemno-mahoniowy, jednak nie pasował dla mojego typu urody. Włosy pięknie błyszczały. Na włosy nie nakładałam żadnych odżywek oraz środków do stylizacji. Na drugi dzień przygotowałam indygo. Do miseczki wsypałam również 50g proszku i zalałam go wodą o temp. ok. 50 stopni. Gdy papka miała konsystencję śmietany nałożyłam ją na włosy, następnie czepek i zrobiłam turban z ręcznika. Farbę zmyłam po 1
,5 godziny. Znów nie nakładałam odżywek, itp. Włosy były szorstkie, trudno było je rozczesać, ale po wyschnięciu nabrały blasku. Po 72 godzinach nałożyłam na włosy olejek amla na całą noc. Po umyciu, nałożeniu odżywki włosy są gładkie, błyszczące,jakby grubsze, wyglądają zdrowo. Efekt farbowania na zdjęciach.