Efekty farbowania

Łamliwe włosy – Katarzyna

Hennę Khadi poleciła mi siostra. Używa jej już od roku i jest bardzo zadowolona z efektu, pierwszą farbę dostałam właśnie od niej.Zaskoczona jej skutecznością następną kupiłam już sama na www.khadi.pl. Miałam bardzo zniszczone włosy od rozjaśniaczy i farb z amoniakiem a także od słońca, kąpieli morskich i chloru z basenu. Moje włosy były szorstkie, łamliwe a przy czesaniu wychodziły garściami. Po użyciu farby Khadi stały się miękkie, lśniące i łatwiej się rozczesują (nawet bez użycia odzywki).
Nie zamienię tej farby na żadną inną, choć ma dość małą gamę kolorów (wcześniej używałam ciemnej wiśni lub jasne pasemka). Efekt, jaki osiągnęłam po hennie, jest o wiele lepszy niż po najdroższej farbie chemicznej, kolor utrzymuje się bardzo długo i świetnie pokrywa siwe włosy, a do tego się nie niszczą!!! Cena tez jest atrakcyjna, moja – henna z amlą o zawartości 150g starcza mi aż na 2 farbowania, a mam długie włosy.
Użyłam farby: henna z amlą
Kolor wyjściowy: (zdj.nr1) 3cm odrostów koloru szatyn, trochę siwych włosów a wcześniej farbowane chemicznie na ciemna wiśnię.
Proces farbowania: do szklanej miseczki wsypałam 75g proszku i powoli dolewałam cieplej wody aż do konsystencji bardzo gęstej papki, następnie na cala noc odstawiłam w cieple miejsce. Następnego dnia dodałam jeszcze trochę gorącej wody, sok wyciśnięty z połówki cytryny i mieszając podgrzałam jeszcze w garnuszku z gorącą woda. Tak przygotowaną i ciepłą papkę nakładałam szczoteczka na świeżo umyte włosy. Zaczynając od nasady a w końcówki wtarłam już rękami. Następnie zrobiłam kompres z foliowego woreczka, czapki i ręcznika i tak odczekałam 2 godz. Następnie dokładnie zmyłam ciepłą wodą (zdj.nr 2, 3) efekt olśniewający, doskonale pokryte włosy, jednakowy kolor na całej ich długości. Uzyskałam kolor kasztanu z rudymi refleksami. A po 3 dniach gdy umyłam je dokładnie szamponem włosy były lśniące, miękkie i odrobinę ciemniejsze. (zdj.nr4)


ZDJĘCIE 1 – kolor wyjściowy
ZDJĘCIA 2,3 – włosy po zmyciu ciepłą wodą
ZDJĘCIE 4 – włosy po umyciu szamponem