Efekty farbowania

Miedziano złoto rudy blond – Aneta

Chciałabym się podzielić swoimi wrażeniami z farbowania włosów ziołową farba khadi – średni blond.

Po hennę khadi sięgnęłam po raz pierwszy, do tej pory farbowałam włosy farbami chemicznymi, przeważnie na jasne blondy, które zniszczyły moje włosy. Od jakiegoś czasu poświęcam więcej uwagi pielęgnacji włosów i chciałam pozbyć się odrostów bez używania chemicznych środków. Po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii na temat farb khadi w końcu zdecydowałam się na średni blond, ponieważ bałam od razu na moich dość jasnych (o chłodnym odcieniu) blond włosach użyć jasnego brązu i nie żałuję!

Od mojego ostatniego farbowania minęło około 1,5 miesiąca, włosy mam raczej suche po wielu zmianach kolorów, dekoloryzacji itp. Farbę Khadi – średni blond nałożyłam według zaleceń na mokre, wcześniej oczyszczone włosy szamponem z SLS (szampon BARWA – pokrzywa), proszek połączyłam z ok. 400 ml wody o temperaturze ok. 50 stopni, a następnie nałożyłam na mokre włosy i pozostawiłam pod foliowym czepkiem i ręcznikiem na godzinę. Po upływie godziny spłukałam włosy jedynie przy użyciu wody i pozostawiłam do wyschnięcia. Muszę przyznać, że nie było łatwo rozczesać moje suche włosy, które beż odżywki są wręcz nie do ruszenia, lecz było warto się przemęczyć. Kolor, jaki uzyskałam, to miedziano – złoto – rudy blond. Kolor jest różny w zależności od pory dnia, naświetlenia.

Polecam ten odcień dla dziewczyn, które mają dość jasny odcień włosów i chcą nadać rudawych refleksów swoim włosom oraz lekko je przyciemnić. Pomimo, że włosy od razu po farbowaniu były szorstkie to po kolejnym myciu i użyciu maski zrobiły się naprawdę sypkie i bardzo błyszczące. Bardzo polecam blondynkom, które nie chcą za bardzo przyciemniać swoich kosmyków!