Efekty farbowania

Na siwe włosy – Maltanka

Przez wiele lat farbowałam włosy (ok. 20 lat) farbami chemicznymi, ale z powodu alergii na wszelką „chemię” jaka wystąpiła u mnie pół roku temu, musiałam zrezygnować z tej formy. Ponieważ w ok. 70% moje włosy są siwe, reszta zaś ciemnobrązowa, zależało mi na uzyskaniu koloru zbliżonego do naturalnego.

Po przeprowadzeniu próby na pasmach włosów, okazało się, że farba „Khadi ciemny brąz” nie pokrywa u mnie włosów siwych, co nie było niespodzianką, ponieważ mam włosy trudne do zafarbowania. Dopiero pofarbowanie kolejnego pasma farbą „Khadi orzechowy brąz” i następnego dnia „Khadi ciemny brąz”, uzyskałam pożądany efekt.
Po wykonaniu prób przystąpiłam do właściwego farbowania.

Rozrobiłam całe opakowanie farby „Khadi orzechowy brąz” ciepłą wodą, rozmieszałam dokładnie do uzyskania konsystencji serka homogenizowanego (bez grudek!) i nakładałam grubą warstwę szczoteczką do zębów na umyte i osuszone ręcznikiem włosy, pokrywając półroczny siwe odrosty o długości ok.6-7 cm. Owinęłam głowę folią, następnie ręcznikiem i pozostawiłam na głowie na 2 godziny. Po tym czasie spłukałam farbę. Uzyskanym kolorem był jasny brąz z odcieniem złotym.
Po 24 godzinach powtórzyłam proces farbowania, tym razem użyłam farby „Khadi ciemny brąz”, również całe 100 g, kładąc go na pofarbowane poprzedniego dnia odrosty i trzymając 2 godziny.
Uzyskałam piękny, naturalny kolor ciemnego brązu, wydają się gęstsze i bardziej puszyste. Wszystkie siwe włosy są dokładnie pokryte. Włosy poprzednio farbowane farbą chemiczną mają utrwalony kolor (prawie czarny, a nie brązowy), jednak różnica nie razi.
Ucieszyłam się, że znalazłam farbę, która spełniła moje oczekiwania, nie spowodowała żadnych podrażnień, a uzyskany kolor jest po prostu R E W E L A C Y J N Y! Mąż jest zachwycony: „Twoje włosy mają taki kolor, jaki miałaś w młodości!” (Sponsoruje mi następny zakup;) ).