Efekty farbowania

Naturalne brązowo miedziano rude refleksy – Puperfaja

Wyjściowy kolor włosów:
naturalne, brązowe, z miedziano-rudymi refleksami, jednak z pojawiającymi się już kilkoma siwymi. Ogólnie kolor naturalny wyglądał już w sposób mało żywy i równomierny. Od farbowania chemicznego minął rok.

Użyty odcień farby Khadi: jasny brąz

Proces przebiegu farbowania:
Wrocław, godzina 10 rano – zagotowała się woda w czajniku. Należało poczekać około 20 minut, aż woda osiągnie pożądaną temperaturę, poszłam więc umyć włosy próbką szamponu Sesa, który dostałam wraz z zamówionymi towarami.
W kuchni stała już przygotowana średnia szklana miseczka, drewniana stara łopatka do masła – jako mieszadełko, woreczek z henną jasny brąz, rękawiczki, 2 czarne worki na śmieci, które potem miałam zamiar nałożyć na głowę oraz czarna wełniana czapka taty – również jej zadaniem było ocieplenie potem głowy.

No i się zaczęło. Wsypałam zielony proszek do miseczki – całą zawartość, ponieważ mam włosy sięgające za ramiona. Dolewałam wodę z czajnika i mieszałam papkę, aż do osiągnięcia przez nią stanu gęstej śmietany jak to było mówione w wytycznych. Nie dosypywałam niczego innego.
W łazience przystąpiłam do nakładania papki – ważne aby nie była zbyt gęsta, bo się 'zacina’ nie da się jej tak 'posunąć’ wzdłuż pasma włosów. Dolałam więc jeszcze trochę wody i nakładałam dalej. Starałam się nakładać równomiernie. Po nałożeniu nałożyłam 2 worki na głowę, czapkę taty, posprzątałam łazienkę i odczekałam 1,35 h. W międzyczasie podsuszałam włosy kilka razy suszarką, aby wzmocnić efekt.
Bez problemu spłukałam włosy, nie było mowy o żadnej skorupie czy grudkach, henna ładnie się wymyła. Uczucie pogrubienia odczuwalne było od razu. Po wysuszeniu włosów byłam wprost zachwycona kolorem: siwe włosy pokryły się równomiernie i ogólnie kolor jest lśniący i równy – a nie udało mi się to osiągnąć w wypadku szamponów koloryzujących czy farb chemicznych,

Jasny brąz jest odcieniem ciepłym – refleksy są miedziane, takie jak jesienne liście. Włosy pięknie lśnią i mam wrażenie,że mniej się przetłuszczają teraz.