Efekty farbowania

Odrosty koloru szatyn – Ewulas

Użyta farba – Henna z Amlą i Jatrophą,
Kolor wyjściowy – na włosach miesiąc wcześniej była położona Henna Naturalna, widoczne ok. 1 cm odrosty koloru szatyn,
Proces farbowania – ok. 50g proszku wymieszałam w szklanej miseczce na jednolita papkę z sokiem z jednej cytryny oraz z przegotowaną ostudzoną do ok. 80°C wodą. Miseczkę z farbą włożyłam do foli oraz zawinęłam w ściereczkę i odstawiłam w ciepłe miejsce na ok. 12 godzin.
Włosy umyłam szamponem ziołowym, wysuszyłam. Do henny dodałam jeszcze odrobinę ciepłej wody i podgrzałam na łaźni wodnej do temp ok. 35°C. Na odrosty nałożyłam farbę szczoteczką a resztę nakładałam dłońmi wcierając przy tym we włosy.
Gdy już cała papka była na włosach wmasowałam to jeszcze przez chwilę w głowę, po czym zawinęłam folią i nałożyłam na głowę wełnianą czapkę. Z takim kompresem chodziłam ok. 2,5 godziny. Spłukałam dokładnie letnią wodą. Włosy wyschły same.
Pierwsze mycie szamponem odbyło się 48 godzin po farbowaniu. Przed myciem we włosy wtarłam olej kokosowy, który trzymałam ok. 2 godziny .
Rezultat jak zwykle oszałamiający – niekończący się blask, piękny, głęboki kolor. A w świetle dziennym wyglądają jeszcze lepiej.
Do tej pory używałam kolorów – Henna z Amlą, Henna Naturalna, Henna z Amlą i Jatrophą. Ostatnia farba na moich włosach daje najciemniejszy odcień. A który z nich pozostanie moim kolorem? Trudno stwierdzić, wszystkie są piękne i zapewne będę jeszcze eksperymentować.