Efekty farbowania

Odwrócone Ombre Hair – Maqua

Nigdy nie farbowałam włosów chemią. Mój kolor jest dość złożony, ponieważ robią mi się na nim naturalne pasemka i po dokładniejszych oględzinach wśród czekoladowych pasm dojrzymy także rude, ciemny blond, jasny brąz, głęboki brąz…
Farbowałam kilka razy niewielką ilością Khadi Ciemny Brąz, jednak nie chcąc za bardzo zmienić koloru robiłam tylko „glossa”, więc kilka łyżeczek henny mieszałam z odżywką.
Na zdjęciu moje włosy po farbowaniu Khadi Czarny: pofarbowałam tylko dolną część włosów uzyskując efekt „odwróconego” ombre. Jak to zrobiłam?
1. Dzielimy włosy na dwie części przedziałkiem na środku.
2. Zbieramy włosy w dwie kitki związane z przodu – gumką recepturką zaznaczamy miejsce, w którym chcemy zrobić „przejście” między kolorami.
3. Nakładamy farbę w taki sposób, by było jej więcej na końcach, a mniej przy gumce (którą rozcinamy w trakcie nakładania) – w tym miejscu też nakładamy ją niedokładnie i rozmywamy: nie chcemy, żeby powstała idealna linia między kolorami, a żeby delikatnie przechodziły jeden w drugi.
4. Na „kitkę” z farbą nakładamy woreczek foliowy i ponownie zakładamy gumkę recepturkę, by woreczek trzymał się w miejscu.
5. To samo robimy z drugiej strony.
6. Woreczki kładziemy na głowie i wkładamy czapkę. Nie mogą swobodnie zwisać, bo narazimy cebulki włosów na osłabienie.
7. Całość dogrzewamy suszarką by utrzymać temperaturę podczas całego farbowania.

Na zdjęciu włosy po drugim takim farbowaniu (po około 3 miesiącach), 20 godzin po zmyciu farby. Hennę miałam na włosach przez około 5 godzin.