Efekty farbowania

Przyciemnienie włosów – Acronym_Love

Moje włosy nigdy wcześniej nie były farbowane – czy to farbą chemiczną czy naturalną. Ale jak każda kobieta zapragnęłam zmiany 🙂 Po namyśle postanowiłam przyciemnić włosy – mój naturalny kolor to złoto-miedziany brąz – i wybór padł na hennę Khadi w odcieniu Ciemny Brąz.

Z dużym podekscytowaniem, ale i lekką obawą wzięłam się do dzieła zaraz po otrzymaniu przesyłki. Jako że jestem posiadaczką dość długich włosów postanowiłam wykorzystać całe opakowanie zielonego proszku. Zawartość torebki przesypałam do szklanej miseczki i zalałam wodą o temperaturze ok. 50 stopni. W międzyczasie oczyściłam włosy przy pomocy szamponu bez silikonów. Po chwili nanosiłam już mieszankę na głowę przy pomocy pędzla. Poszło nad wyraz sprawnie, biorąc pod uwagę, że jestem laikiem i był to mój pierwszy raz. 😉

Włosy zwinęłam w koczek, który przykryłam folią i ciepłym turbanem. Po pełnych 2h zmyłam ciepłą wodą. Pierwszym moim zaskoczeniem był fakt, że włosy po tym zabiegu rozczesały się bez najmniejszych problemów, choć obawiałam się, że mogą być poplątane – nic z tych rzeczy! Przez kolejne 2 dni czekałam, aż henna zwiąże się z włosem i nabierze odpowiedniego koloru. Po tym czasie umyłam włosy, a efekt można zobaczyć na zdjęciu:

1 – naturalny kolor

2 – po hennie – dzienne światło i flesz

3 – po hennie – dzienne światło bez flesza