Efekty farbowania

Rozjaśnianie włosów

Zawsze przywiązywałam dużą wagę do wyglądu moich włosów.Od ponad 10 lat na przemian rozjaśniałam je niemal do białości (stosując chemiczne rozjaśniacze-najczęściej w salonach fryzjerskich),to znowu farbowałam na przeróżne kolory.

Lubiłam częste zmiany odcieni-na początku sięgałam po farby drogeryjne,kierując się niższą ceną i szeroką dostępnością(najczęściej były to produkty firm:Joanna,Garnier,Wella)ale widząc coraz słabszą kondycję moich włosów zdecydowałam się na farby profesjonalne,zaopatrując się w nie w hurtowniach fryzjerskich w moim mieście(testowałam produkty do koloryzacji znanych fryzjerskich marek-CeCe,Wella-Koleston i L’oreal-Majirel).Jednocześnie inwestowałam w drogie maski odbudowujące i nawilżające włosy,ponieważ ich kondycja pogarszała się z każdą następną koloryzacją.Z rozpaczą obserwowałam też wzmożone wypadanie włosów,przy czym kolejne produkty pielęgnacyjne okazywały się bezskuteczne…

Doradzano mi ścięcie włosów-bardzo chciałam tego uniknąć(nie do twarzy mi w krótkich fryzurkach),jednocześnie zdawałam sobie sprawę z ich coraz słabszej kondycji,dlatego rozpaczliwie szukałam sposobu na wybrnięcie z sytuacji.Nie chciałam jednak zupełnie rezygnować z koloryzacji,tym bardziej,że pojawiły się u mnie pierwsze siwe włosy…

Wtedy właśnie zainteresowałam się tematem farb roślinnych i naturalnych metod barwienia włosów. Zależało mi, żeby zakupione przeze mnie mieszanki były sprawdzone, pewne i wysokiej jakości. Farby Khadi spełniały wszystkie te warunki-jako produkty pozbawione chemii,w 100% naturalne,posiadające odpowiedni certyfikat świadczący o ich w pełni naturalnym pochodzeniu. Miałam spore obawy,czy samodzielnie poradzę sobie z nakładaniem gotowej mieszanki na włosy-okazało się to proste dzięki gładkiej i przyjemnej konsystencji.

Kolor, jaki osiągnęłam w wyniku pierwszego farbowania,przeszedł moje najśmielsze oczekiwania:użyłam czystej henny, włosy zyskały piękny,głęboki połysk i wielotonowe mahoniowo-kasztanowe refleksy. Siwe włosy zniknęły! Byłam zachwycona. Od ponad 2 lat jestem wierna mieszankom Khadi. Moja fryzura odzyskała gęstość i blask. Wreszcie mogłam zrezygnować z drogich fryzjerskich masek-z powodzeniem zastąpiłam je olejkiem kokosowym,który moje hennowane włosy wprost uwielbiają ! Czasem zmieniam odcień stosując Khadi „jasny brąz”-efekt jest równie zadowalający. Nie wyobrażam sobie powrotu do farb chemicznych. Stosując Khadi i farbując włosy w domu oszczędzam czas i pieniądze. A zyskuję znacznie więcej-zdrowe,piękne włosy,z których jestem naprawdę dumna:)