Efekty farbowania

Silikony w kosmetykach – Dorota

Farbowanie henną orzechowy brąz włosów jasnych.
Moje włosy przed farbowaniem farbą Khadi były rozjaśnione i potem zostały pokryte farbą kolorze średni blond. Miałam 3 cm naturalnego odrostu w kolorze popularnym mysi blond, ciemniejszy trochę niż farbowane włosy. Do farbowania wybrałam hennę orzechowy brąz.
Przygotowałam mieszankę według instrukcji. Zmieszałam połowę opakowania henny z woda podgrzaną do 50 stopni (temperaturę mierzyłam termometrem elektrycznym). Do mieszanki dodałam łyżeczkę soli i dwie łyżeczki miodu. Wszystko dokładnie zmieszałam. Dobrym sposobem utrzymania na dłużej temperatury mieszanki, jest trzymanie miski w kąpieli wodnej. Nie trzeba wtedy się spieszyć z mieszaniem, bo przygotowywana mieszanka wolniej będzie stygnąć. Jeszcze ciepłą mieszankę nałożyłam na włosy. Zawinęłam folią spożywczą i nałożyłam ciepłą wełnianą czapkę. Po 3 godzinach wszystko spłukałam i wysuszyłam włosy.
Włosy przy myciu były miękkie choć delikatne. Po wysuszeniu, były jednak trochę matowe. Po upływie 48 godzin kiedy umyłam włosy i nałożyłam porządną maskę, matowy efekt znikł. Zapomniałam umyć włosy szamponem bez silikonów przed farbowaniem. Kolor wyszedł równy, ale myślę, że miało tu znaczenie, że już od jakiegoś czasu ograniczam silikony.


1) Zdjęcie przed farbowaniem.
2) Kolor po farbowaniu – zdjęcie z lampą
3) Kolor po farbowaniu – zdjęcie bez lampy
4) Kolor po 5 dniach.
5) Kolor po 12 dniach.