Efekty farbowania

Wypłukiwanie koloru – Zofia

Witam, chcę pokazać efekty farbowania naturalną henną Khadi.
Mój naturalny kolor włosów to typowy 'mysi’ popielaty blond.
Oto opis procesu farbowania: Całe opakowanie proszku wymieszałam z ciepłą wodą i sokiem z połowy cytryny. Jedno opakowanie wystarczyło bez problemu na długie włosy. Nie stosowałam innych dodatków. Mieszankę odstawiłam na 12 godzin pod przykryciem. Po tym czasie nałożyłam farbę na suche włosy i przykryłam folią oraz ręcznikiem. Po 6 godzinach umyłam włosy samą wodą. Po kolejnych farbowaniach stwierdzam, że nie trzeba aż tak długo czekać, spokojnie wystarczą 2 godziny trzymania farby.
Wrażenia po farbowaniu: Kolor przez około 2 dni może się lekko zmienić – ciemnieje. Farba w ogóle się nie wypłukuje ani nie blaknie. Po jednym użyciu mogłam farbować już tylko odrosty. Warto jednak czasem położyć hennę na całe włosy dla blasku i efektu odżywienia.
Inne rady: Dla ładnego zapachu do mieszanki można dodać zmielone goździki lub cynamon. Ich zapach długo utrzymuje się na włosach i maskuje trochę zapach henny, który nie wszystkim odpowiada. Lepiej nie przesadzać z ilością cynamonu, ponieważ w ciepłej wodzie wydziela on coś w rodzaju śluzu i może to utrudnić farbowanie.