Efekty farbowania

Wyrównanie koloru włosów dzięki Khadi Ciemny Blond

Była to moja druga koloryzacja mieszanką Khadi Ciemny Blond, stopniowo i naturalnie chciałam dodać rozjaśnianym na blond włosom koloru zbliżonego do odrostów (mój naturalny kolor jest na poziomie 7/8). Od pierwszego użycia czułam że to jest to, czego oczekuję od henny – jest dobrze zmielona, rozrabia się na gładką masę, daje efekty jakich oczekiwałam, czyli przyciemnienia i stopniowego wyrównania koloru oraz kondycjonowania włosów.

Na zdjęciu czubka głowy widać różnicę w kolorze włosów między naturalnym odrostem a rozjaśnianą długością. Rozrabiałam mieszankę stopniowo wodą destylowaną o temperaturze 50 stopni, żeby uzyskać konsystencję gęstej śmietany. Od razu po przygotowaniu nakładałam na włosy pasmami zaczynając od czubka głowy i stopniowo idąc niżej. Na głowę założyłam załączony do henny foliowy czepek i na niego czapkę wełnianą aby utrzymać ciepło. Mieszankę trzymałam dwie godziny, zmyłam wodą i czekałam z szamponem do kolejnego mycia. Za każdym razem przygotowywanie henny, jej aplikacja i trzymanie wyglądało tak samo. 

Zarówno po pierwszym, jak i drugim użyciu widać było zmianę – kolor taki, jakiego oczekiwałam (przyciemnienie rozjaśnionej długości), włosy były w świetnej kondycji, mięsiste, błyszczące, dobrze się układały. Zdjęcie w różowej bluzie jest po pierwszej koloryzacji Khadi Ciemny Blond. Po drugiej koloryzacji uzyskałam docelowe wyrównanie natura-długość (zdjęcia w zielonych bluzkach). Kolor jest trwały, „dojrzewa” i po dwóch myciach w odstępie ok. 4 dni wyszedł ostateczny odcień blondu. 

Mieszanki od Khadi stały się moimi ulubionymi i wracam do nich regularnie.