Efekty farbowania

Ziołowa farba do włosów

Włosy pofarbowałam odcieniem „Cassia” firmy Khadi.

Kolor wyjściowy to przy włosach do 15cm od skóry głowy-ciemny blond, pozostałe końce farbowane odcieniem popielato-złotawym farbą Maribel L’oreala w październiku.

Mieszankę zakwasiłam sokiem z 1cytryny i odrobiną ciepłej wody.Trzymałam w miseczce przez 12 godzin w ciepłym miejscu. Nałożyłam po tym czasie na włosy.Ze względu na późną porę, trzymałam mieszankę pod folią i z zawiniętym ręczniczkiem na głowie. Przed nałożeniem również dodałam odrobinę wody, aby mieszankę miała gęstość śmietany. Spłukałam rano, użyłam do tego szamponu oczyszczającego z amlą i shikakai ze strony Helfy.pl oraz nałożyłam po nim olejku Amla na 2-godziny, po czym spłukałam olejek szamponem.

Efekty na zdjęciach. Włosy ładnie się błyszczą, kolor końcówek nabrał miedziano-złotych odcieni. Cassia jest bezbarwną farbą, więc jego ciepły odcień długo się nie utrzymuje, jest bardziej widoczny na jasnych włosach do 2 tygodni. W celu długotrwałej zmiany oraz polecałabym ciemniejsze odcienie, ten odcień jest fajny dla naturalnych blondynek, które chcą nadać swoim włosom miodowo-złotawy odcień :), trzeba go powtarzać co jakiś czas, może z czasem kolor by się bardziej utrwalił. Zauważyłam że na moich ciemniejszych odrostach farba jakby troszkę je rozjaśniła, ale bardzo minimalnie, dzięki temu kolor jakby się wyrównał, ale taki efekt utrzymał się przez tydzień, na tych ciemniejszych włoskach.